Последни новини

Русия пред изненадващо отпадане в първи кръг на Фед къп

7 Февруари 2016 | 07:54 | Агенция "Фокус"

Москва. Четирикратният шампион и миналогодишен финалист Русия е изправен пред сензационна елиминация

галерия: 1

Естрея Бургос и Белучи в спор за трофея в Кито

7 Февруари 2016 | 12:11 | Агенция "Фокус"

Кито. Шампионът от 2015-а Виктор Естрея Бургос се наложи над Алберт Рамос с 6-2 7-6(5) след 84 минути игра и е на една победа

Камила Джорджи галерия: 1

Франция и Италия завършиха 1:1 след първия ден на двубоя за Фед Къп

7 Февруари 2016 | 08:57 | Агенция "Фокус"

Марсилия. Франция и Италия завършиха 1:1 след първия ден на двубоя в Марсилия. Камила Джорджи даде аванс на

галерия: 1

Германия и Швейцария размениха победи в първия ден от двубоя за Фед Къп

7 Февруари 2016 | 08:53 | Агенция "Фокус"

Лайпциг. Финалистът от 2014 година Германия и Швейцария стигнаха до размяна на победи в първия ден от двубоя в Лайпциг.

галерия: 1

Симона Халеп загуби от Каролина Плишкова в мач за Фед Къп

7 Февруари 2016 | 08:44 | Агенция "Фокус"

Букурещ. Защитаващият титлата си Чехия стигна до 1:1 при гостуването си на Румъния. Звездата на домакините

галерия: 1

Виктор Троицки е вторият финалист на турнира в София

6 Февруари 2016 | 20:35 | Агенция "Фокус"

Сърбинът Виктор Троицки победи Мартин Клижан от Словакия с 4:6, 6:3, 7:5 във втория полуфинален мач от тенис турнира в София

Роберто Баутиста Агут галерия: 1

Роберто Баутиста Агут е първият финалист на турнира в София

6 Февруари 2016 | 15:54 | Агенция "Фокус"

Испанецът Роберто Баутиста Агут победи Жил Мюлер от Люксембург със 7:6, 6:4 в първия полуфинален двубой на тенис турнира от АТР сериите в София

Александрина Найденова галерия: 1

Александрина Найденова се класира за втория предварителен кръг на турнир в Тайван

6 Февруари 2016 | 14:37 | Агенция "Фокус"

Каосюн. Александрина Найденова се класира за втория предварителен кръг на турнира в Косюн, Тайван с награден фонд 500 000 долара

галерия: 1

Сесил Каратанчева преодоля първия кръг от квалификациите на турнира в Санкт Петербург

6 Февруари 2016 | 13:33 | Агенция "Фокус"

Санкт Петербург. Сесил Каратанчева преодоля първия предварителен кръг на турнира в Санкт Петербург

галерия: 1

Виктория Азаренка няма да играе за Беларус в мача срещу Канада за „Фед Къп“

6 Февруари 2016 | 11:52 | Агенция "Фокус"

Квебек. Виктория Азаренка отказа участие в последния момент, в двубоя между Канада и Беларус в Квебек от първия кръг на Световна група две на „Фед Къп“

галерия: 1

Южени Бушар отказа участие на турнира в Рио де Жанейро

6 Февруари 2016 | 11:44 | Агенция "Фокус"

Рио де Жанейро. Канадската тенисистка Южени Бушар отказа участие на турнира в Рио де Жанейро

Мартин Клижан галерия: 2

Роберто Баутиста Агут и Виктор Троицки излизат срещу левичари на полуфиналите на турнира в София

6 Февруари 2016 | 11:08 | Агенция "Фокус"

София. Полуфиналните двубои от първото издание на тенис турнира Garanti Koza Sofia Open, който продължава в зала „Арена Армеец“ трябва да се изиграят днес

галерия: 1

Сесил Каратанчева стартира срещу 17-годишна руска тенисистка в квалификациите на турнира в Санкт Петербург

6 Февруари 2016 | 10:02 | Агенция "Фокус"

Санкт Петербург. Сесил Каратанчева стартира днес участието си в квалификациите на турнира в Санкт Петербург на Женската тенис асоциация

Ришар Гаске галерия: 1

Гаске победи Багдатис, играе полуфинал срещу Дъстин Браун в Монпелие

6 Февруари 2016 | 09:33 | Агенция "Фокус"

Монпелие. Ришар Гаске победи Маркос Багдатис с 6:4, 6:4 на Open Sud de France и за четвърта поредна година се класира

галерия: 1

Лоренци елиминира водача в схемата Томич на четвъртфинал в Кито

6 Февруари 2016 | 09:23 | Агенция "Фокус"

Кито. Италианският тенисист Паоло Лоренци елиминира световния № 20 и водач в схемата Бърнард Томич

Мартин Клижан галерия: 1

Мартин Клижан е последният полуфиналист на турнира в София

5 Февруари 2016 | 21:34 | Агенция "Фокус"

Словакът Мартин Клижан победи Андреас Сепи от Италия с 6:4, 6:3 в четвъртфинален мач от тенис турнира в София

галерия: 1

Виктор Троицки се класира за полуфиналите на турнира в София

5 Февруари 2016 | 19:28 | Агенция "Фокус"

Сърбинът Виктор Троицки победи Филип Колшрайбер от Германия с 6:3, 6:4 в четвъртфинален двубой от тенис турнира в София

галерия: 1

Програмата на тенис турнира в София за събота

5 Февруари 2016 | 19:22 | Агенция "Фокус"

Стана ясна програмата за събота на тенис турнира в София

галерия: 1

Дейвид Мейси към Красен Кралев: Перфектни сте!

5 Февруари 2016 | 18:32 | Агенция "Фокус"

Организацията на Garanti Koza Sofia Open е на изключително високо ниво"

галерия: 1

България загуби от Белгия с 0:3 за „Фед Къп“

5 Февруари 2016 | 16:27 | Агенция "Фокус"

Ейлат. Женският национален отбор на България по тенис загуби от тима на Белгия с 0:3 успеха третия си мач в група D на първа група, зона Европа/Африка от турнира „Фед Къп“

Жил Мюлер галерия: 1

Жил Мюлер се класира за полуфиналите на турнира в София

5 Февруари 2016 | 15:36 | Агенция "Фокус"

Жил Мюлер от Люксембург победи испанеца Гилермо Гарсия-Лопес със 7:6, 6:4 в четвъртфинален мач от тенис турнира в София

Баутиста Агут: Не е лесно да започнеш турнир от четвъртфиналите

5 Февруари 2016 | 15:18 | Агенция "Фокус"

Водачът в схемата Роберто Баутиста Агут е първият, който си осигури място на полуфинал на Garanti Koza Sofia Open.

галерия: 1

Михаил Южни отказа участие на турнира в Ротердам

5 Февруари 2016 | 13:42 | Агенция "Фокус"

Ротердам. Михаил Южни от Русия отказа участие на турнира в Ротердам, Холандия

Роберто Баутиста Агут галерия: 2

Роберто Баутиста Агут от Испания е първия полуфиналист на турнира в София

5 Февруари 2016 | 13:32 | Агенция "Фокус"

София. Поставеният под №1 в схемата Роберто Баутиста Агут от Испания е първия полуфиналист на турнира на Асоциацията на професионалните тенисисти в София.

галерия: 1

България загуби от Белгия в мач от турнира „Фед Къп“

5 Февруари 2016 | 13:11 | Агенция "Фокус"

Ейлат. Женският национален отбор на България по тенис загуби от тима на Белгия третия си мач в група D на първа група, зона Европа/Африка от турнира „Фед Къп“

галерия: 1

Мария Шарапова е заявена само за двойки в двубоя Русия – Холандия за „Фед Къп“

5 Февруари 2016 | 12:47 | Агенция "Фокус"

Москва. Мария Шарапова е заявена само за мача на двойки, за двубоя между Русия и Холандия от 1/4-финалната фаза от турнира „Фед Къп“

Анджелик Кербер галерия: 1

Анджелик Кербер е №1 на Женската тенис асоциация за януари

5 Февруари 2016 | 12:35 | Агенция "Фокус"

Ню Йорк. Шампионката от Откритото първенство на Австралия по тенис Анджелик Кербер ог Германия бе избрана за №1 за януари на Женската тенис асоциация

галерия: 1

Започнахме със загуба срещу Белгия

5 Февруари 2016 | 11:45 | Агенция "Фокус"

Ейлат. България започна със загуба двубоя си срещу Белгия. Елица Костова взе сет, но в крайна сметка загуби от Иселин Бонавентур

галерия: 1

Гашасен уволни директора на Ролан Гарос

5 Февруари 2016 | 11:25 | Агенция "Фокус"

Париж. Генералният директор на Френската тенис федерация и директор на Ролан Гарос Жилбер Исерн бе уволнен от заемания пост

галерия: 1

В Монпелие останаха само двама поставени

5 Февруари 2016 | 11:04 | Агенция "Фокус"

Монпелие. На турнира в Монпелие, Франция, останаха само двама от поставените тенисисти - Ришар Гаске и Маркос Багдатис

галерия: 1

Рамос-Винолас с трудна победа срещу Раджийв Рам в Кито

5 Февруари 2016 | 10:46 | Агенция "Фокус"

Кито. Седмият поставен Алберт Рамос-Винолас се измъкна трудно срещу Раджийв Рам за крайното

галерия: 1

Квалификант от Аржентина елиминира Вердаско на турнира в Кито

5 Февруари 2016 | 10:34 | Агенция "Фокус"

Кито. Квалификантът Ренцо Оливо изненада четвъртия поставен в схемата на турнира Фернандо Вердаско със 7:6(5), 3:6, 6:3

галерия: 1

Програмата на АТР турнира в София за петък

5 Февруари 2016 | 08:30 | Агенция "Фокус"

София. Програма за Sofia Open за петък:

Беноа Пер галерия: 1

Беноа Пер отпадна във втория кръг на турнира в Марсилия

4 Февруари 2016 | 22:00 | Агенция "Фокус"

Марсилия. Поставеният под №4 в схемата Беноа Пер от Франция отпадна във втория кръг на турнира в Марсилия

галерия: 1

Филип Колшрайбер се класира за четвъртфиналите на турнира в София

4 Февруари 2016 | 19:44 | Агенция "Фокус"

София. Филип Колшрайбер от Германия се класира за четвъртфиналите на турнира на Асоциацията на професионалните тенисисти в София

Натурализиран германец победи Надал на тревата в Хале галерия: 1

Германски квалификант отстрани Жил Симон на турнира в Монпелие

4 Февруари 2016 | 19:33 | Агенция "Фокус"

Монпелие. Германският квалификант Дъсти Браун отстрани поставеният под №3 в схемата Жил Симон от Франция във втория кръг на турнира в Монпелие, Франция

галерия: 1

Рубен Бемелманс от Белгия се класира за четвъртфинал на турнира в Монпелие

4 Февруари 2016 | 18:14 | Агенция "Фокус"

Монпелие. Рубен Бемелманс от Белгия се класира за четвъртфиналите на турнира в Монпелие

галерия: 1

Жил Мюлер се класира за четвъртфинал на турнира в София

4 Февруари 2016 | 17:45 | Агенция "Фокус"

София. Жил Мюлер от Люксембург се класира за четвъртфиналите на турнира на Асоциацията на професионалните тенисисти в София

галерия: 1

Роберто Баутиста Агут от Испания стигна до 1/4-финал на турнира в София без игра

4 Февруари 2016 | 16:00 | Агенция "Фокус"

София. Водачът в схемата на турнира на Асоциацията на професионалните тенисисти в София Роберто Баутиста Агут от Испания стигна до четвъртфиналите на състезанието без нито минута игра

галерия: 1

Адриан Манарино се класира за третия кръг на турнира в София

4 Февруари 2016 | 15:58 | Агенция "Фокус"

Французинът Адриан Манарино победи Мариуш Копил от Румъния с 6:4, 6:7, 6:3 в мач от втория кръг на тенис турнира в София.

галерия: 1

България победи Латвия с 2:1 успеха за „Фед Къп“

4 Февруари 2016 | 15:49 | Агенция "Фокус"

Ейлат. Женският национален отбор на България по тенис победи тима на Латвия с 2:1 успеха във втория си мач в група D на I група на зона Европа/Африка за „Фед Къп“ в Ейлат, Израел

Ана Иванович и Найджъл Сиърс галерия: 1

Ана Иванович отново тренира под ръководството на Найджъл Сиърс

4 Февруари 2016 | 15:23 | Агенция "Фокус"

Белград. Сръбската тенисистка Ана Иванович отново работи под ръководството на британския си треньор Найджъл Сиърс

галерия: 1

Симона Халеп ще участва и на турнирите в Дубай и Доха

4 Февруари 2016 | 15:15 | Агенция "Фокус"

Букурещ. Световната №3 при тенисистките Симона Халеп от Румъния ще вземе участие и на турнирите в Дубай и Доха.

Виктор Троицки обжалва наказанието си галерия: 1

Виктор Троицки се класира за третия кръг на турнира в София

4 Февруари 2016 | 15:08 | Агенция "Фокус"

Сърбинът Виктор Троицки се наложи над Даниел Брандс с 6:4, 6:3 в мач от втория кръг на турнира в София.

галерия: 1

Андреас Сепи се класира за третия кръг на тенис турнира в София

4 Февруари 2016 | 13:28 | Агенция "Фокус"

Италианецът Андреас Сепи победи холандеца Тимо де Бакер с 6:2, 6:1 в мач от втория кръг на тенис турнира в София

галерия: 2

България победи и Латвия за „Фед Къп“

4 Февруари 2016 | 12:56 | Агенция "Фокус"

Пиронкова и Костова постигнаха успехи на сингъл

галерия: 1

Костова даде аванс на България срещу Латвия за „Фед Къп“

4 Февруари 2016 | 11:42 | Агенция "Фокус"

Костова се наложи над Диана Марчинкевица с 2:6, 6:3, 6:3

галерия: 1

Дел Потро се завръща на корта на турнира в Делрей Бийч

4 Февруари 2016 | 10:11 | Агенция "Фокус"

Аржентинецът за последно игра в Маями през март миналата година

галерия: 1

Програма за тенис турнира в София за четвъртък

4 Февруари 2016 | 08:42 | Агенция "Фокус"

Андреас Сепи и Тимо де Бакер ще излязат първи на централния корт днес

галерия: 1

Марин Чилич отпадна на осминафиналите в Монпелие

4 Февруари 2016 | 08:18 | Агенция "Фокус"

Хърватинът, поставен под №2 в основната схема, отстъпи на 18-годишния германец Александър Зверев с 6:7(4), 6:7(1)

Гилермо Гарсия-Лопес галерия: 1

3 Февруари 2016 | 22:43 | Агенция "Фокус"

София. Гилермо Гарсия-Лопес от Испания се класира за четвъртфиналите на турнира в София

галерия: 1

Агентът на Шарапова: Най-вероятно Мария ще прекрати кариерата си в националния тим на Русия след мача с Холандия

3 Февруари 2016 | 22:03 | Агенция "Фокус"

Москва. Мария Шарапова може да изиграе последните си мачове за националния тим на Русия по време на предстоящия двубой срещу Холандия в Москва през уикенда.

галерия: 1

Ришар Гаске се класира за четвъртфинал на турнира в Монпелие

3 Февруари 2016 | 21:31 | Агенция "Фокус"

Монпелие. Ришар Гаске се класира за четвъртфиналите на турнира в Монпелие, Франция

галерия: 1

Гаел Монфис отпадна в първия кръг на турнира в Монпелие

3 Февруари 2016 | 21:19 | Агенция "Фокус"

Монпелие. Гаел Монфис от Франция отпадна още в първия кръг на турнира в Монпелие, Франция

Александър Лазов и Димитър Кузманов галерия: 1

Димитър Кузманов: Доволен съм, че имах шанса да играя на турнир от толкова високо ниво

3 Февруари 2016 | 20:48 | Агенция "Фокус"

София. Димитър Кузманов бе доволен от участието си на турнира на Асоциацията на професионалните тенисисти в София

Димитър Кузманов галерия: 2

Димитър Кузманов отпадна в първия кръг на турнира в София

3 Февруари 2016 | 18:15 | Агенция "Фокус"

София. Димитър Кузманов отпадна в първия кръг на турнира на Асоциацията на професионалните тенисисти в София

галерия: 1

Ник Кириос отказа участие на турнира в Ротердам

3 Февруари 2016 | 16:43 | Агенция "Фокус"

Ротердам. Австралийският тенисист Ник Кириос отказа участие на турнира в Ротердам

Анжелик Кербер ще води Германия срещу Швейцария за "Фед Къп"

3 Февруари 2016 | 16:11 | Агенция "Фокус"

Шампионката от Откритото първенство на Австралия Анжелик Кербер ще води Германия в двубоя срещу Швейцария от първия кръг на турнира "Фед Къп"

Мартин Клижан се класира за третия кръг на турнира в София

3 Февруари 2016 | 16:00 | Агенция "Фокус"

Словакът Мартин Клижан се класира за третия кръг от турнира в София след като победи Лукаш Росол от Чехия с 6:3, 2:6, 7:6

галерия: 1

Даниел Брандс се класира за втория кръг на тенис турнира в София

3 Февруари 2016 | 15:20 | Агенция "Фокус"

Германският квалификант Даниел Брандс победи Томас Фабиано от Италия със 7:6, 6:3 в мач от първия кръг на тенис турнира в София.

галерия: 1

България победи Унгария с 2:1 успеха за „Фед Къп“

3 Февруари 2016 | 15:16 | Агенция "Фокус"

Ейлат. Женският национален отбор на България по тенис победи тима на Унгария с 2:1 успеха в първия си мач от група D на I група на зона Европа/Африка за „Фед Къп“

галерия: 1

Серхий Стаховски и Лукаш Длохи се класираха за втория кръг от турнира на двойки в София

3 Февруари 2016 | 14:23 | Агенция "Фокус"

Украинецът Серхий Стаховски и неговият чешки партньор Лукаш Длохи се класираха за втория кръг от турнира на двойки в София.

галерия: 1

Българите в зелено и червено на Младежката олимпиада в Лилехамер

3 Февруари 2016 | 13:40 | Агенция "Фокус"

Днес Българският олимпийски комитет представи спортните облекла на нашата делегация за младежките игри

галерия: 1

Манарино се класира за втория кръг на турнира в София

3 Февруари 2016 | 13:34 | Агенция "Фокус"

Осмият в основната схема французин победи на старта Евгени Донской от Русия с 6:2, 7:5

галерия: 1

Роджър Федерер ще бъде извън игра за месец

3 Февруари 2016 | 12:55 | Агенция "Фокус"

Бившият водач в световната ранглиста е претърпял операция на коляното, тъй като е имал увреден менискус

галерия: 2

България победи Унгария на старта на „Фед Къп“

3 Февруари 2016 | 12:40 | Агенция "Фокус"

Пиронкова и Костова записаха победи съответно срещу Река-Лука Яни и Далма Галфи

галерия: 1

И Александра Драганова отпадна в първия кръг в Анталия

3 Февруари 2016 | 12:03 | Агенция "Фокус"

Българката, която премина през квалификациите, загуби от австрийката Каролин Курц с 5:7, 0:6

галерия: 1

Петя Аршинкова отпадна на старта на турнира в Анталия

3 Февруари 2016 | 11:57 | Агенция "Фокус"

Българската тенисистка загуби от представителката на домакините Мелис Сезер в два сета – 4:6, 6:7

галерия: 1

Симона Халеп в състава на Румъния за "Фед Къп"

3 Февруари 2016 | 11:52 | Агенция "Фокус"

Световната номер 3 Симона Халеп е в състава на Румъния за предстоящия двубой с Чехия в турнира "Фед Къп" (6 и 7 февруари).

галерия: 1

България спечели първия мач срещу Унгария за „Фед Къп“

3 Февруари 2016 | 11:09 | Агенция "Фокус"

Елица Костова даде преднина за страната ни, след като се наложи над Далма Галфи в два сета – 7:5, 6:2

галерия: 1

Джокович: Всеки знае, че Надал все още е кралят на клея

3 Февруари 2016 | 11:00 | Агенция "Фокус"

Той е постигнал толкова много на тази настилка – спечели „Ролан Гарос“ цели девет пъти, заяви сърбинът

галерия: 1

Виктор Естрея Бургос започна с успех защитата на титлата си в Кито

3 Февруари 2016 | 10:11 | Агенция "Фокус"

Тенисистът от Доминиканската република, поставен под №5 в основната схема, победи на старта Гуедо Пея от Аржентина с 6:4, 6:4

Димитър Кузманов галерия: 1

Кузманов излиза срещу Беранкис днес следобед

3 Февруари 2016 | 07:56 | Агенция "Фокус"

Двубоят, който е трети на централния корт в „Арена Армеец“, ще е първи между двамата при професионалистите

галерия: 1

Александър Лазов: Не ни достигна малко късмет

2 Февруари 2016 | 22:53 | Агенция "Фокус"

София. Александър Лазов отдаде на липсата на късмет загубата в мача на двойки от турнира в София

галерия: 1

Димитър Кузманов: Опитахме да бъдем позитивни през целия мач

2 Февруари 2016 | 22:46 | Агенция "Фокус"

София. Димитър Кузманов бе доволен,въпреки че заедно с Александър Лазов отпадна в състезанието на двойки от турнира в София още в първия кръг.

Димитър Кузманов и Александър Лазов галерия: 1

Димитър Кузманов и Александър Лазов пропуснаха мачбол и отпаднаха в първия кръг на двойки на турнира в София

2 Февруари 2016 | 21:42 | Агенция "Фокус"

София. Димитър Кузманов и Александър Лазов отпаднаха в първия кръг на двойки на турнира на Асоциацията на професионалните тенисисти в София

галерия: 1

Филип Крайнович от Сърбия ще бъде съперник на испанеца Роберто Баутиста Агут във втория кръг на турнира в София

2 Февруари 2016 | 19:56 | Агенция "Фокус"

София. Филип Крайнович от Сърбия ще бъде съперник на водача в схемата Роберто Баутиста Агут от Испания във втория кръг на турнира в София

галерия: 1

Борна Чорич и Жоао Соуса отпаднаха в първия кръг на турнира в Монпелие

2 Февруари 2016 | 19:25 | Агенция "Фокус"

Монпелие. Двата от поставените в основната схема – Борна Чорич от Хърватия и Жоао Соуса от Португалия отпаднаха още в първия кръг на турнира в Монпелие, Франция

галерия: 1

Симона Халеп отложи операция за да играе за Румъния срещу Чехия в турнира „Фед Къп“

2 Февруари 2016 | 17:55 | Агенция "Фокус"

Букурещ. Световната №3 при тенисистките Симона Халеп отложи операция за да играе в мача от първия кръг на Световната група от турнира „Фед Къп“ между Румъния и Чехия

галерия: 1

Колшрайбер: Поздравявам организаторите, всичко е на много високо ниво

2 Февруари 2016 | 17:04 | Агенция "Фокус"

Германецът преодоля първия кръг в София след победа над Стаховски

галерия: 1

Жил Мюлер се класира за втория кръг на турнира в София

2 Февруари 2016 | 16:49 | Агенция "Фокус"

София. Жил Мюлер от Люксембург се класира за втория кръг на турнира в София

галерия: 1

Участието на Мария Шарапова в мача за „Фед Къп“ между Русия и Холандия остава под въпрос

2 Февруари 2016 | 16:28 | Агенция "Фокус"

Москва. Участието на Мария Шарапова в мача на Русия срещу Холандия от четвъртфиналната фаза на турнира „Фед Къп“ остава под въпрос

галерия: 1

Радек Щепанек се раздели с треньора си след 13 години съвместна работа

Щепанек обаче вече не се нуждае от Петер Корда тъй като е решил да се съсредоточи в играта при дуетите

Мачът на Кузманов в сряда е трети на централния корт

2 Февруари 2016 | 16:12 | Агенция "Фокус"

Българинът, който участва в надпреварата с „уайлд кард“, ще играе в първия кръг срещу Рикардас Беранкис от Литва

галерия: 1

Григор Димитров е отказал участие на турнира в Ротердам

2 Февруари 2016 | 15:46 | Агенция "Фокус"

Стокхолм. Григор Димитров е отказал участие на турнира в Ротердам

галерия: 1

Иржи Весели отпадна на старта на турнира в София

2 Февруари 2016 | 15:11 | Агенция "Фокус"

Чехът загуби в първия кръг от Дамир Джумхур от Босна и Херцеговина с 3:6, 6:3, 3:6

галерия: 1

Колшрайбер се класира за втория кръг на турнира в София

2 Февруари 2016 | 14:41 | Агенция "Фокус"

Германецът, поставен под №5 в основната схема, победи Серхий Стаховски от Украйна с 6:2, 6:2

галерия: 1

Директорът на Argentina Open: Билетите направо се изпариха, след като Рафа потвърди участие

2 Февруари 2016 | 14:31 | Агенция "Фокус"

Буенос Айрес. „Билетите направо се изпариха, след като Рафа потвърди участие“, призна Мартин Хаите, турнирният директор

галерия: 1

Тимо де Бакер преодоля първия кръг в София

2 Февруари 2016 | 13:28 | Агенция "Фокус"

27-годишният холандец се наложи над Матю Ебдън от Австралия с 6:4, 6:1

галерия: 1

Мариус Копил се класира за втория кръг на турнира в София

2 Февруари 2016 | 13:11 | Агенция "Фокус"

Румънецът, който премина през квалификациите, победи Хьон Чун от Южна Корея в два сета – 6:2, 6:3.

галерия: 1

Дел Потро отново пред завръщане на корта

2 Февруари 2016 | 10:40 | Агенция "Фокус"

Буенос Айрес. Без да има конкретна дата или турнир, Хуан Мартин Дел Потро отново е много близо до завръщането си на корта

Амели Моресмо и Анди Мъри галерия: 1

Анди Мъри наема бившия треньор на Жил Мюлер

2 Февруари 2016 | 10:36 | Агенция "Фокус"

Лондон. Анди Мъри ще наеме Джейми Делградо за помощник треньор. Това съобщават медиите във Великобритания

галерия: 1

Александър Зверев спаси мачпойнт и победи Лука Вани с 2:1 сета в Монпелие

2 Февруари 2016 | 10:08 | Агенция "Фокус"

Монпелие. Александър Зверев спаси мачпойнт при победата с 6:7(3), 6:4, 7:5 над Лука Вани. Ключовият момент дойде при 5:4

галерия: 1

Багдатис взе първа победа за сезона в Монпелие

2 Февруари 2016 | 09:51 | Агенция "Фокус"

Монпелие. Маркос Багдатис спечели първа победа в официален мач през сезон 2016 след 7:5, 7:5 над Лукаш Лацко на турнира

галерия: 1

Пабло Карено Буста с първа победа за сезона

2 Февруари 2016 | 09:38 | Агенция "Фокус"

Кито. Поставеният под №1 в основната схема Бърнард Томич стартира турнира в Кито от втория кръг срещу Роберто Карбайес Баена

галерия: 1

Програма на Garanti Koza Sofia Open за вторник

2 Февруари 2016 | 09:32 | Агенция "Фокус"

София. Във вторник ще се изиграят общо 10 срещи от първи кръг на сингъл и двойки на АТР 250 турнира

галерия: 1

Баутиста Агут: Странно е, че Григор го няма в София

2 Февруари 2016 | 09:28 | Агенция "Фокус"

София. Световният №18 Роберто Баустиста Агут пристигна в София за участието си на АТР 250 турнира Garanti Koza Sofia Open.

галерия: 1

Красен Кралев: Сбъднахме мечтата на поколения български тенисисти

1 Февруари 2016 | 22:13 | Агенция "Фокус"

Тенисът е един от приоритетните спортове за българската държава, заяви министърът на спорта

галерия: 1

Рафаел Надал получи „уайлд кард“ за турнира в Буенос Айрес

1 Февруари 2016 | 21:00 | Агенция "Фокус"

Турнирът на клей в аржентинската столица ще се проведе от 8 до 14 февруари

галерия: 1

Пабло Карено Буста преодоля първия кръг на турнира в Кито

1 Февруари 2016 | 19:58 | Агенция "Фокус"

Испанецът, поставен под №8 в основната схема, победи Рожерио Силва от Бразилия с 6:3, 6:1

галерия: 1

Александър Лазов: Липсваше ми опит

1 Февруари 2016 | 17:54 | Агенция "Фокус"

Съжалявам за втория сет, опитах се да дам максимума, заяви българският тенисист

галерия: 1

Александър Лазов отпадна в първия кръг на турнира в София

1 Февруари 2016 | 17:07 | Агенция "Фокус"

Българинът, който участва в надпреварата с „уайлд кард“, загуби от Мартин Клижан в два сета – 3:6, 0:6

галерия: 1

Мирза Башич се класира за втория кръг на турнира в София

1 Февруари 2016 | 16:00 | Агенция "Фокус"

Башич, който премина през квалификациите, победи на старта индиеца Юка Бамбри с 6:3, 7:6(4)

галерия: 1

Водачът в схемата Баутиста Агут пристигна в София

1 Февруари 2016 | 15:49 | Агенция "Фокус"

Кузманов и Лазов започват на двойки във вторник

галерия: 1

Александра Драганова влезе в основната схема на турнир в Турция

1 Февруари 2016 | 15:48 | Агенция "Фокус"

17-годишната българка победи във втория квалификационен кръг представителката на домакините Дога Селен Такунячи с 6:3, 6:3

галерия: 1

Лукаш Росол победи Робин Хаасе с 2:1 сета на турнира в София

1 Февруари 2016 | 14:28 | Агенция "Фокус"

София. Чешкият тенисист Лукаш Росол победи холандеца Робин Хаасе с 2:1 сета (3:6, 6:3, 6:4) на турнира в София

галерия: 1

Александър Лазов: Неприятно е, че ще играя срещу друг левичар

1 Февруари 2016 | 13:05 | Агенция "Фокус"

София. Националът на България за Купа „Дейвис” Александър Лазов ще запише своя дебют в турнир от АТР World Tour

Цветана Пиронкова галерия: 1

Пиронкова: Дано Мико и Лазов се представят добре в София, заслужават го

1 Февруари 2016 | 13:02 | Агенция "Фокус"

София. Цветана Пиронкова сподели мнението си за започналия вече първи АТР World Tour турнир в България – Garnti Koza Sofia Open.

галерия: 1

Отборът на България за „Фед Къп“ замина за Израел

1 Февруари 2016 | 12:47 | Агенция "Фокус"

София. „Отборът вече е сплотен и целеустремен и се надявам на добри резултати.“, заяви капитанът на женския национален

галерия: 1

Конта пропуска мача на Великобритания с Израел

1 Февруари 2016 | 11:27 | Агенция "Фокус"

Лондон. Джоана Конта, която достигна до полуфиналите на Откритото първенство по тенис на Австралия, ще пропусне мачовете

галерия: 1

Испанецът Роберто Агут е поставен под № 1 на турнира в София

1 Февруари 2016 | 10:45 | Агенция "Фокус"

София. България отново е домакин на тенис турнир от ранга АТР 250 от 1981 година насам, когато се проведе "Волво Гран при"

галерия: 1

Лазов излиза срещу Клижан не преди 15:30 днес

1 Февруари 2016 | 10:16 | Агенция "Фокус"

София. Александър Лазов ще открие българското участие в основната схема на ATP250 турнира в София.

Пиронкова: Моят опит показва, че след трудни моменти, винаги идват по-хубави

1 Февруари 2016 | 10:12 | Агенция "Фокус"

София. „Работя върху всички компоненти в играта си, във физическата си подготовка. Забелязвам напредък в това,

Пиронкова слезе до № 93 в света, Кербер е новата № 2 в ранглистата

1 Февруари 2016 | 10:09 | Агенция "Фокус"

Ню Йорк. Цветана Пиронкова изпадна от "Топ 90" на световната ранглиста за първи път от две години и от 78-а при

галерия: 1

Григор Димитров остава под № 28 в световната ранглиста

1 Февруари 2016 | 09:36 | Агенция "Фокус"

Лондон. Григор Димитров и през тази седмица запазва 28-ото си място в световната ранглиста при мъжете с 1 330 точки

галерия: 1

Мирза Башич влезе в основната схема на турнира в София

31 Януари 2016 | 17:33 | Агенция "Фокус"

Квалификациите преодоляха и румънецът Мариус Копил, германецът Даниел Брандс и италианецът Томас Фабиано

галерия: 1

Пиронкова: Щастлива съм, че вече десет години играя срещу най-добрите

31 Януари 2016 | 17:13 | Агенция "Фокус"

Пиронкова участва в благотворително мероприятие, чиято цел е да помогне на деца, които искат да се занимават с тенис, но нямат финансова възможност

галерия: 1

Анди Мъри: Трудно ми е в този момент

31 Януари 2016 | 16:44 | Агенция "Фокус"

Надявам се да имам поне още един шанс да се боря за титлата, заяви британецът

галерия: 1

Джокович към Мъри: Ти си един голям шампион

31 Януари 2016 | 16:40 | Агенция "Фокус"

Този трофей е плод на дългогодишни усилия, заяви сърбинът след триумфа в Мелбърн

галерия: 1

Мариус Копил преодоля квалификациите в София

31 Януари 2016 | 15:09 | Агенция "Фокус"

Осмият в пресявките румънец победи водача в предварителната схема Юичи Сугита от Япония с 6:3, 6:4

галерия: 1

Александър Лазов започва в понеделник на турнира в София

31 Януари 2016 | 14:58 | Агенция "Фокус"

Българинът ще играе срещу Мартин Клижан

галерия: 1

Новак Джокович с рекордна шеста титла в Мелбърн

31 Януари 2016 | 13:37 | Агенция "Фокус"

Новак Джокович спечели рекордна шеста титла от Australian Open, след като на финала победи Анди Мъри с 6:1, 7:5, 7:6.