Последни новини
Григор Димитров с втора поредна загуба на двойки от Мареро/Вердаско

Григор Димитров запази 11-ото си място в световната ранглиста

22 Декември 2014 | 11:16 | Агенция "Фокус"

Ню Йорк. Григор Димитров запази 11-ото си място в световната ранглиста, съобщава сайтът на Асоциацията на

Роджър Федерер победи Стан Вавринка в благотворителния "Мач за Африка" галерия: 1

Роджър Федерер победи Стан Вавринка в благотворителния "Мач за Африка"

22 Декември 2014 | 14:04 | Агенция "Фокус"

Швейцарският тенисист Роджър Федерер победи сънародника си Стан Вавринка със 7:6, 6:4 в благотворителен „Мач за Африка“ пред повече от 11 000 зрители в Цюрих

галерия: 1

Петя Аршинкова отпадна в първия кръг на турнира по тенис в Истанбул

22 Декември 2014 | 11:48 | Агенция "Фокус"

Петя Аршинкова отпадна още в първия кръг на турнира по тенис в Истанбул

Цветана Пиронкова запази позициите си в световната ранглиста галерия: 1

Цветана Пиронкова запази 38-ото си място в световната ранглиста при тенисистките

22 Декември 2014 | 11:22 | Агенция "Фокус"

Ню Йорк. Цветана Пиронкова запази 38-ото си място в световната ранглиста

галерия: 1

Григор Димитров с най-много обрати през 2014 г.

22 Декември 2014 | 07:51 | Агенция "Фокус"

Григор Димитров е царят на обратите в мъжкия тенис през 2014 г., посочи годишната статистическата класация на АТР

галерия: 1

Петя Аршинкова преодоля квалификациите в Истанбул

21 Декември 2014 | 22:12 | Агенция "Фокус"

Истанбул. Българката Петя Аршинкова преодоля квалификациите на турнира по тенис на твърди кортове в зала в Истанбул

Мария Шарапова галерия: 1

Мария Шарапова потвърди участието си в мача за „Фед Къп“ между Русия и Полша през февруари

20 Декември 2014 | 12:12 | Агенция "Фокус"

Москва. Световната №2 при тенисистките Мария Шарапова от Русия е потвърдила участието си в четвъртфиналния мач от турнира „Фед Къп“ срещу Полша

Томи Хаас ще играе на финала на турнира във Вашингтон галерия: 1

Томи Хаас пропуска Откритото първенство на Австралия

20 Декември 2014 | 11:55 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Германският тенисист Томи Хаас ще пропусне първия за годината турнир от Големия шлем – Откритото първенство на Австралия

галерия: 1

Франческа Скиавоне ще участва на турнира в Окланд с покана от организаторите

20 Декември 2014 | 10:30 | Агенция "Фокус"

Окланд. Италианската тенисистка Франческа Скиавоне ще участва в основната схема на турнира в Окланд, Нова Зеландия с покана от организаторите

Лазов ще защитава титлата си от държавното първенство срещу Грозданов галерия: 1

Александър Лазов загуби финал в Санто Доминго

20 Декември 2014 | 09:32 | Агенция "Фокус"

Санто Доминго. Александър Лазов и перуанския му партньор Маурисио Ечазу загубиха финала на турнира на двойки в Санто Доминго, Доминиканска Република

галерия: 1

Елица Костова загуби финала на двойки на турнира по тенис в Анкара

19 Декември 2014 | 19:22 | Агенция "Фокус"

Националката на България за "Фед Къп" Елица Костова загуби на финала на двойки на турнира по тенис в Анкара (Турция)

галерия: 1

Александър Лазов отпадна на сингъл в Санто Доминго

19 Декември 2014 | 18:34 | Агенция "Фокус"

Националът на България за "Купа Дейвис" Александър Лазов отпадна на полуфиналите на сингъл на турнира по тенис в Санто Доминго (Доминиканска република)

Програма за събота на US Open галерия: 1

Рафаел Надал ще проведе благотворителна вечер Rafa’s Summer Set в Мелбърн

19 Декември 2014 | 14:55 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Световният №3 при тенисистите Рафаел Надал от Испания ще проведе благотворителна вечер Rafa’s Summer Set

Дъжд прекъсна мача на Григор Димитров срещу Леонардо Майер галерия: 1

Григор Димитров е сред шестимата тенисисти, спечелили турнир на ATP без загубен сет през 2014 година

19 Декември 2014 | 14:24 | Агенция "Фокус"

Ню Йорк. Григор Димитров е сред шестимата тенисисти, които през 2014 година са успели да стигнат титлата в турнир на ATP без да загубят сет

Даниела Хантухова галерия: 1

Даниела Хантухова потвърди, че ще работи с Карлос Родригес

19 Декември 2014 | 14:17 | Агенция "Фокус"

Братислава. Най-силната словашка тенисистка Даниела Хантухова потвърди, че през новия сезон ще тренира под ръководството на Карлос Родригес.

Фернандо Вердаско отпадна на четвъртфиналите на турнира в Кицбюел галерия: 1

Фернандо Вердаско потвърди участие на турнира Куйонг

19 Декември 2014 | 11:14 | Агенция "Фокус"

Куйонг. Испанският тенисист Фернандо Вердаско е потвърдил участието си в демонстративния турнир в Куйонг, който е от 13 до 16 януари.

галерия: 1

Флавия Пенета открива нови сезон в Сидни

19 Декември 2014 | 09:58 | Агенция "Фокус"

Сидни. Световната №12 при тенисистките Флавия Пенета от Италия ще открие новия сезон с участие на турнира в Сидни, който е от 11 до 16 януари

Беноа Пер се класира за ¼ финалите на турнира в Стокхолм галерия: 1

Беноа Пер заменя Жо-Вилфрид Цонга в тима на Франция за „Хопман Къп“

19 Декември 2014 | 09:54 | Агенция "Фокус"

Пърт. Беноа Пер ще замени Жо-Вилфрид Цонга в тима на Франция за турнира за смесени двойки „Хопман Къп“

Александър Лазов на финал на двойки на турнир в Санто Доминго

19 Декември 2014 | 07:57 | Агенция "Фокус"

Санто Доминго. Българският тенисист Александър Лазов и перуанския му партньор Маурисио Ечазу се класираха за финала на двойки на турнира в Санто Доминго, Доминиканската Република

галерия: 1

Александър Лазов на полуфинал в Санто Доминго

19 Декември 2014 | 07:43 | Агенция "Фокус"

Санто Доминго. Александър Лазов се класира за полуфиналите на турнира в Санто Доминго, Доминиканска Република

галерия: 1

Елица Костова се класира за финала на двойки на турнира по тенис в Анкара

18 Декември 2014 | 18:13 | Агенция "Фокус"

Националката на България за "Фед Къп" Елица Костова се класира за финала на двойки на турнира по тенис на твърди кортове в зала в Анкара (Турция)

галерия: 1

Новак Джокович и Серина Уилямс бяха избрани от ITF за шампиони на 2014 година

18 Декември 2014 | 15:24 | Агенция "Фокус"

Новак Джокович и Серина Уилямс бяха избрани от Международната федерация по тенис (ITF) за шампиони на 2014 година

Гаел Монфис галерия: 1

Монфис и Цонга отказаха участие в Абу Даби

18 Декември 2014 | 14:46 | Агенция "Фокус"

Абу Даби. Двама испанци заменят двама французи на демонстративния турнир Mubadala World Tennis Championship в Абу Даби

Шамил Тарпищев галерия: 1

Съдебна експертиза оневини Тарпишчев, той завежда дело срещу WTA

18 Декември 2014 | 14:32 | Агенция "Фокус"

Москва. Президентът на руската федерация по тенис Шамил Тарпишчев прибегна и до лингвистична съдебна експертиза

галерия: 1

Григор Димитров е шести по титли в тура през 2014 г

18 Декември 2014 | 14:14 | Агенция "Фокус"

Лондон. С трите спечелени титли през изминалия сезон Григор Димитров дели шестата позиция в класацията за най-много трофеи

галерия: 1

Саманта Стосър отрече, че е контузена

18 Декември 2014 | 11:05 | Агенция "Фокус"

Сидни. Най-силната австралийска тенисистка Саманта Стосър отрече информациите, че има сериозна травма, заради която ще пропусне Откритото първенство на Австралия.

Борислав Ботушарова се класира във втори кръг на турнира в Сърбия галерия: 1

Прага ще бъде домакин на турнир на WTA от новия сезон

18 Декември 2014 | 10:50 | Агенция "Фокус"

Ню Йорк. Прага ще приема турнир на Женската тенис асоциация от новия сезон при тенисистките

Андреа Петкович галерия: 1

Андреа Петкович ще се подготвя през новия сезон по ръководството на своя баща Зоран

18 Декември 2014 | 09:11 | Агенция "Фокус"

Берлин. Световната №13 при тенисистките Андреа Петкович от Германия ще се подготвя през новия сезон под ръководството на своя баща Зоран

галерия: 1

Лазов се класира за четвъртфиналите в Санто Доминго

17 Декември 2014 | 20:08 | Агенция "Фокус"

Санто Доминго. Националът на България за "Купа Дейвис" Александър Лазов се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис

галерия: 1

Саманта Стосър ще пропусне Откритото първенство по тенис на Австралия

17 Декември 2014 | 11:51 | Агенция "Фокус"

Саманта Стосър ще пропусне първия за 2015 година турнир от Големия шлем – Откритото първенство по тенис на Австралия

галерия: 1

Александър Лазов се класира за втория кръг на турнира по тенис в Санто Доминго

17 Декември 2014 | 10:34 | Агенция "Фокус"

Националът на България за Купа „Дейвис“ Александър Лазов се класира за втория кръг на турнира по тенис в Санто Доминго

Томаш Бердих галерия: 1

Томаш Бердих с нов треньор през новия сезон

16 Декември 2014 | 18:12 | Агенция "Фокус"

Прага. Чешкият тенисист Томаш Бердих ще работи с Дани Валверде през новия сезон

Александър Лазов се класира за четвъртфиналите на двойки в Санто Доминго

16 Декември 2014 | 17:15 | Агенция "Фокус"

Санто Доминго. Националът на България за „Купа Дейвис“ Александър Лазов се класира за четвъртфиналите на двойки

Снимки на деня
Алън Гордън
Видео на деня
Избраха Григор Димитров за Спортист на годината на церемония в София

22 Декември 2014 | 20:00 | Агенция "Фокус"

София. Григор Димитров е Спортист на годината. В момента тече церемонията по награждаването, на която Григор не присъства, тъй като е в САЩ. Тройката допълват Иван Марков (втори) и Александра Жекова (трета). Четвъртото място е за Станимира Петрова, а пети е Кубрат Пулев. Боксьорът също не присъства на церемонията, а водещите обявиха, че е възпрепятстван и не може да си вземе награда